ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3978476
*
nr 397 8476
Spegel
Sengustavansk höjd: 116
Utrop:
6.000 kr
Såld:
10.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/2 14:51:34
1
6.000 kr
19/2 11:52:03
2
5.600 kr
19/2 11:53:21
2
6.100 kr
19/2 13:59:08
1
10.100 kr
20/2 11:19:56
2
6.600 kr
20/2 11:21:03
2
7.200 kr
20/2 14:43:55
3
9.700 kr
20/2 14:55:28
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 397 8476
Spegel
Sengustavansk höjd: 116
| Utrop: | 6.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 10.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/2 14:51:34 | 1 | 6.000 kr |
| 19/2 11:52:03 | 2 | 5.600 kr |
| 19/2 11:53:21 | 2 | 6.100 kr |
| 19/2 13:59:08 | 1 | 10.100 kr |
| 20/2 11:19:56 | 2 | 6.600 kr |
| 20/2 11:21:03 | 2 | 7.200 kr |
| 20/2 14:43:55 | 3 | 9.700 kr |
| 20/2 14:55:28 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



